Početna > Vesti>

AKREDITOVANI NOVI MASTER PROGRAMI NA FILOZOFSKOM FAKULTETU:

Konferencijsko stručno i audiovizuelno prevođenje
 Srpski kao strani jezik

Komisija za akreditaciju i proveru kvaliteta odobrila je upis studenata na dva nova programa na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu: master programa Konferencijsko stručno i audiovizuelno prevođenje i master programa Srpska filologija: srpski kao strani jezik.

Programi su rezultat TEMPUS projekta REFLESS kojim je na Univerzitetu u Novom Sadu rukovodio prof. dr Pavle Sekeruš sa saradnicima sa odseka za anglistiku, romanistiku, germanistiku, rusistiku i srbistiku.

Master program Konferencijsko stručno i audiovizuelno prevođenje traje dve godine i zahteva 120 ESPB. Program obezbeđuje jasne kompetencije za simultano, konsekutivno i pisano prevođenje sa engleskog, francuskog i nemačkog u kombinaciji sa srpskim. Naziv diplome je master prevodilac.

Master srpski kao strani jezik traje godinu dana i zahteva 60 ESPB. Naziv diplome je master profesor filolog a u dodatku diplome se stavlja srpski kao strani jezik.

Upis na ove programe počinje od školske 2015/16. godine